Velykinė programa moksleiviams
2018 m. kovo 1–balandžio 6 d.
Dar senojo pasaulio tautos margutį laikė ne tik pavasario gamtos atgimimo simboliu, bet ir kiekvieno gyvio pradžios simboliu. Nuo seno tikėta, kad Velykų kiaušiniai žmogui neša laimę, o jų marginimas turi magiškos galios. Daug reikšmės teikta ir margučio spalvai: raudona simbolizavo gyvybę, žalia – bundančią augmeniją, geltona – prinokusius javus, juoda – žemę, mėlyna – dangų. Pagrindiniai kiaušinių puošybos būdai – skutinėjimas ir marginimas vašku. Tradiciniai raštai – driežiukai, rinkučiai, grandinėliai, žiedeliai, vabaliukai, kukučiai, dantukai, eglutės, žvaigždutės, peteliškės, kriputės, turkliukai, rūtelės, vištos kojelės, snaiguolės ir t. t. Užsiėmimo metu marginsime kiaušinius, kalbėsime apie margučių raštų ir spalvų reikšmes. Atsinešti po virtą kiaušinį ir vaško.
Šv. Velykų simbolis
Avinėlis ant velykinio stalo – bendra visų krikščionių tradicija. Lietuviai į sudaigintus avižų arba miežių želmenis statydavo molinę arba alebastrinę Velykų avinėlio skulptūrėlę. Kitas šios šventės simbolis – kiškis, kuris yra gyvybės pranašas pavasarį ir vaisingumo simbolis. Praktinėje užsiėmimo dalyje kursime Šv. Velykų avinėlio ar kiškučio figūrėlę.
Šv. Velykų medis
Seniau buvo paplitusi Velykų eglutė, kurią žmonės pasidarydavo patys, prie tiesios šakos pririšdami eglės šakeles, padarydami eglutės formos medelį ir jį papuošdami. Ilgainiui ji tapo margučiais dekoruotu Velykų medžiu. Užsiėmimo metu dažysime kiaušinius ir kursime savo Velykų medelį.
Užsiėmimai vyksta Vytauto Kasiulio dailės muziejuje (A. Goštauto g. 1, Vilnius)
antradieniais–penktadieniais 11–17 val.
Bilieto kaina vienam moksleiviui – 0,30 €.
Informacija teikiama ir užsakymai priimami
tel.: (8 5) 261 6764, 8 601 43 950, 8 659 57 530.
Trečiadieniais nuo 15–16 val. veikia dailės studija, kaina vienam moksleiviui – 0,30 €
A. Goštauto g. 1, LT-01104 Vilnius
Tel. +370 5 261 6764
kasiulio.muziejus@lndm.lt