Šiuolaikinio šokio perlai Vilniaus paveikslų galerijos kieme

2016 m. birželio 17 d. 20.00 ir 21.00; 23,30 ir 00.30

Šokio teatro „&M Dance Company“ (Kroatija) pasirodymas „Prison of Decision“ (Sprendimo kalėjimas, 2014 m.) – 20.00 ir 21.00

 

_MG_1019-2
Pasirodymo momentas

 „&M Dance Company“ kuria pasirodymus paremtus klasikinio baleto, šiuolaikinio šokio, fizinio teatro pagrindais. Andrea Solomun ir Ema Jankovič yra skirtingų šokio mokyklų atstovės, tačiau jų bendradarbiaviams kuria judesio kalbą, kerinčią stilių įvairove ir vienove.

 

Spektaklis „Sprendimo kalėjimas“ (2014 m.) nagrinėja iššūkius, su kuriais susiduria dvi skirtingos asmenybės, bandydamos priimti viena kitos priešybes ir su jomis susitaikyti. Meilė, palaikymas, klausymas, girdėjimas – tai tik maža dalis emocijų, kurios supa du žmones, kai jie bando priimti kitą žmogų tokį, koks jis yra, su visomis jo paslaptimis bei istorijomis. Dviejų šokėjų dinamiškas pasirodymas sujungia skirtingas šokio technikas ir choreografines idėjas. 

 

Choreografės ir šokėjos: Ema Janković & Andrea Solomun | &M Dance Company

 

Kostiumai: Slavica Motušić

 

Urbanistinio šokio teatras „LOW AIR“ pristato: ŠVENTASIS PAVASARIS – 23.30 ir 00.30

 

The Rite of Spring_J.Anusauskiene3
Spektaklio momentas

Šiuolaikinio ir gatvės šokio spektaklis I. Stravinskio kūrinio „Šventasis pavasaris“ motyvais.

Idėjos autoriai ir choreografai: Airida Gudaitė, Laurynas Žakevičius.

Režisierius-konsultantas – Vidas Bareikis.

Atlikėjai: Laurynas Žakevičius, Airida Gudaitė, Agnietė Lisičkinaitė, Brigida Gruodytė, Lukas Karvelis, Raidas Petrauskas.

Scenografė – Šarūnė Pečiukonytė.

Kompozitorė, aranžuotės autorė – Lukrecija Petkutė-Dailidienė.

Kostiumų dailininkė – Aistė Radzevičiūtė.

Šviesų dailininkas – Vilius Vilutis.

Trukmė – 45 min.

 

Nors Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, „Šventojo pavasario“ versijų buvo sukurta gana daug, tačiau praėjus daugiau nei šimtmečiui, šiuolaikiniai kūrėjai pristato pirmąją urbanistinę šio kūrinio interpretaciją.

 

I. Stravinskio kūrinio partitūroje panaudota daugybė lietuvių liaudies melodijų. Vienas iš pagrindinių spektaklio autorių tikslų – išryškinti tamprų I. Stravinskio muzikinio teksto ryšį su Lietuvių liaudies muzika, atnaujinti ir aktualizuoti kūrinį šių dienų žiūrovui, parodant, jog tradicijos visada gyvos. Spektaklio scenografija ir choreografija – pripildytos lietuviškų tradicijų elementų – kabantis sodas, atpažįstami folkloro judesiai, kurie supinami su šiuolaikinio ir gatvės šokio choreografija.

 

Spektaklio kūrėjai siekia pažinti kompozitoriaus kūrybą, ruošdamiesi spektakliui analizuoja įvairias kūrinio „Šventasis pavasaris“ versijas, gilinasi į aukojimo ir pasiaukojimo tradicijas, bei šiuolaikinėje visuomenėje vyraujančio narcisizmo apraiškas. Kūrėjai atkreipia dėmesį, kad dabar tradicijos kitos, nors vis dar tokios pat šventos ir svarbios. Šiandien mes stengiamės dėl kitų vertybių, aukojame save kitiems dievams: vartojimui, masei. Spektaklyje „Šventasis pavasaris“ rodoma ir tuo pačiu stebima, kaip mes elgiamės, kai galvojame, jog esame laisvi rinktis ir nuo nieko nepriklausome, siekiama pažinti, kokio dydžio iš tiesų tie mūsų „nepriklausomybės“ rėmai.

 

„Spektaklyje mes žvelgiame į įvairias gyvenimiškas situacijas, perkaldami sceną į gyvenimą, o gyvenimą į sceną, keliame klausimus, kas šventa ir svarbu šiandien ne tik šokėjui, bet kiekvienam mūsų. Nusilenkiame prieš bendrumo jausmo formuojamus rėmus ir patys save į juos talpiname, darome tai, kas mums primetama iš šono, nes esame priklausomi nuo nuomonių. Bet ar tampame dėl to tušti ir banalūs?“ – klausia spektaklio choreografai Airida Gudaitė ir Laurynas Žakevičius.

 

Daugiau puikių kadrų iš spektaklių galite pamatyti čia

Adresas: Didžioji g. 4, LT-01128 Vilnius
Tel. / faks. +370 5 261 1685
vpg@lndm.lt

Taip pat žiūrėkite

Nuoroda į Vimeo video.