Pratęsiamas parodos „Litvakų dailininkai Paryžiuje“ lankymo laikas!

Parodos plakatas, kuriame išvardyti dailininkų vardai ir pavardės, pavaizduotas aukštyn kojomis skrendantis dailininkasSusidomėjimo sulaukusios parodos „Litvakų dailininkai Paryžiuje“ LNDM Vytauto Kasiulio dailės muziejuje lankymas pratęsiamas iki spalio 1 dienos. Visą rugsėjo mėnesį galima apžiūrėti Marko Šagalo, Chaimo Sutino, Mišelio Kikoino ir dar aštuoniolikos École de Paris menininkų kūrinius. Iš viso parodoje eksponuojama per 130 kūrinių: tapybos ir grafikos darbų, skulptūrų.

 

Parodoje pasakojama apie litvakų dailininkų migracijos bangas į Paryžių, jų siekius, laimėjimus, Tėvynės ilgesį ir tradicijų tęstinumą. XX a. pradžioje Paryžiaus menininkų gretose buvo daug žydų, atvykusių ne tik iš Europos  didmiesčių, bet ir iš Rusijos imperijos žydų miestelių bei kaimų (štetlų). 1909–1913 m. čia apsigyveno ir Markas Šagalas, Mišelis Kikoinas, Žakas Lipšicas, Emanuelis Manė-Kacas, Chaimas Sutinas bei kiti, priklausę tai pačiai kartai ir bendrai kelis šimtmečius gyvavusiai litvakų kultūrai. Šie menininkai siekė politinės, socialinės, kultūrinės ir religinės emancipacijos.

 

Parodoje pristatomi menininkai: Markas Antokolskis, Arbit Blatas, Naumas Aronsonas, Maksas Bandas, Mišelis Breneris, Viktoras Breneris, Osipas Cadkinas, Rafaelis Chvolesas, Ilja Gincburgas, Leonas Indenbaumas, Mišelis Kikoinas, Pinchus Kremenis, Žakas Lipšicas, Manė-Kacas, Jokūbas Mesenbliumas, Lazaris Segalas, Chaimas Sutinas, Borisas Šacas, Markas Šagalas, Žakas Šapiras, Viljamas Zorachas. Eksponatus parodai skolino Pompidou centras, Prancūzijos Judaizmo meno ir istorijos muziejus, taip pat Lietuvos muziejai bei privatūs kolekcininkai.

 

Muziejus kviečia geriau pažinti litvakų dailininkus

 

LNDM Vytauto Kasiulio dailės muziejus kviečia ne tik lankytis parodoje, bet ir dalyvauti parodos „Litvakų dailininkai Paryžiuje“ uždarymo savaitgalio, rugsėjo 28 – spalio 1 d., renginiuose. Specialiai parengti edukaciniai užsiėmimai vaikams ir šeimoms bei muziejaus gidės vedama ekskursija padės atrakinti parodą ir geriau pažinti litvakų dailininkų kūrybą.

 

Edukacinis užsiėmimas su Šeduvos žydų istorijos muziejaus „Dingęs Štetlas” edukuotoja Irina Pociene

 

Vytauto Kasiulio dailės muziejus, bendradarbiaudamas su Šeduvos žydų istorijos muziejumi „Dingęs štetlas“, rengia kultūrinės edukacijos užsiėmimus. Kartu su „Dingusio štetlo“ edukuotoja Irina Pociene kviečia vaikus pasinerti į smalsumą žadinančias edukacines veiklas: tyrinėti dailininkų paveikslus ir ieškoti juose žydų kultūros ir religijos ženklų. Atrasti jų reikšmes, prisiliesti prie autentiškų judaikos objektų ir parodoje pristatomų dailininkų vaikystės pasaulio.

  • Edukacija skirta vaikams ir juos lydintiems suaugusiems.
  • Trukmė – 1 val.
  • Vieta – Vytauto Kasiulio dailės muziejus. Parodos „Litvakų dailininkai Paryžiuje“ erdvė.
  • Laikai – rugsėjo 28 d., ketvirtadienį, 17 val., rugsėjo 29 d., penktadienį, 12 val.

 

Edukacinis užsiėmimas ir kūrybinės dirbtuvės pagal Marko Šagalo autobiografinės knygos „Ma vie“ iliustracijas

 

Vytauto Kasiulio dailės muziejus kviečia aplankyti parodą, atidžiai patyrinėti eksponuojamus dailininkų darbus, sužinoti kaip litvakų dailininkai atkeliavo į Paryžių ir kuo išsiskiria jų kūryba. Edukuotojai dėmesį skirs Marko Šagalo darbams. Įkvėpti M. Šagalo kūrybos ir jo autobiografinės knygos „Ma vie“ praktinėje užsiėmimo dalyje dalyviai kurs savo knygelę su grafikos atspaudais.

  • Edukacija skirta vaikams ir juos lydintiems suaugusiems.
  • Trukmė – 1,5 val.
  • Vieta – Vytauto Kasiulio dailės muziejus. Parodos „Litvakų dailininkai Paryžiuje“ erdvė ir muziejaus edukacinės dirbtuvės.
  • Laikai – rugsėjo 30 d., šeštadienį, 13 val., spalio 1 d., sekmadienį, 11 val.

 

Edukaciniai užsiėmimai ir kūrybinės dirbtuvės nemokamos įsigijusiems muziejaus bilietus.

Daugiau informacijos ir registracija telefonu +37061464380 arba el.paštu kasiulio.edukacija@lndm.lt

 

Pažintinė ekskursija su muziejaus gide parodoje „Litvakų dailininkai Paryžiuje“

 

Ekskursijos metu lankytojai susipažins su litvakų menininkais, keliomis bangomis emigravusiais į Paryžių. Dalyviai sužinos, kas sukūrė Linkolno centą ir kaip žymus dailininkas Markas Šagalas susijęs su Lietuva. Taip pat pajus prancūzų-žydų ekspresionizmo žavesį ir „litvakišką melancholiją“.

  • Vieta – Vytauto Kasiulio dailės muziejus. Parodos „Litvakų dailininkai Paryžiuje“ erdvė.
  • Laikas – rugsėjo 30 d., šeštadienį, 12 val.
  • Dalyvauti ekskursijoje galima įsigijus muziejaus bilietą.

A. Goštauto g. 1, LT-01104 Vilnius
Tel. +370 5 261 6764
kasiulio.muziejus@lndm.lt

Taip pat žiūrėkite

Paroda

Litvakų dailininkai Paryžiuje

Paskaitų ciklas

Renginių ir edukacijų programa parodoje „Litvakų dailininkai Paryžiuje“