Liepos mėnesio edukacijų programa Pamario galerijoje

Nuo birželio 7 d. iki rugsėjo 29 d. Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus Pamario galerijoje (L. Rėzos g. 3, Juodkrantė, Neringa) veikiančias parodas – Eglės Ridikaitės „Tarp“ (kuratorė Algė Gudaitytė) ir „Kazės Zimblytės abstrakcijos: tarp nuotaikų ir pasaulio“ (kuratorė Nijolė Nevčesauskienė) – papildys edukacinė programa šeimoms. Užsiėmimus ves Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus edukatoriai.

 

Liepos 2 d. 17 val.

Paskaita „Suprasti paveikslą – nuo medžiagiškumo iki vaizdo”

Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus Prano Gudyno restauravimo centro paveikslų restauratorė Aistė Eitutytė parodys ir papasakos, ką galima sužinoti apie paveikslo sukūrimą žiūrint į kūrinį. Sužinosime, ką reiškia tokie žodžiai kaip užlankos, porėmis, krakeliūros…

 

Liepos 3 d. 17 val.

Protmūšis „Pajūris ir menas“

Pamario galerija kviečia į informatyvų ir azartišką protmūšį „Pajūris ir menas“. Klausimai bus susiję su faktais apie pajūrį bei šiame krašte kūrusiais dailininkais. Renginį ves Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus Prano Gudyno restauravimo centro paveikslų restauratorės Aistė Eitutytė ir Ingrida Valantiejutė.

 

Liepos 4 d. 17 val.

Paskaita „Ne viskas auksas, kas auksu žiba“

LNDM Prano Gudyno restauravimo centro auksuotės restauratorė interaktyvioje paskaitoje papasakos apie auksuotės technikas bei dekoro įvairovę, aukso ir kitų metalų lakštelių gamybą bei tam tikras restauravimo subtilybes. Paskaitą veda lektorė, auksuotės restauratorė Ingrida Valantiejutė.

 

Liepos 5 d. 11 val.

Edukacinis užsiėmimas „Auksavimas“

Edukacinio užsiėmimo metu dalyviai susikurs abstraktų paveikslą ant mažų drobelių ir jas dekoruos aukso lakšteliais. Užsiėmimą veda Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus Prano Gudyno restauravimo centro paveikslų restauratorės Aistė Eitutytė ir Ingrida Valantiejutė.

 

Liepos 9 d. 17 val.

Edukacinis užsiėmimas „Atspaudo gyvybė: monotipijos su augalais“

Kviečiame pajausti gamtos faktūrų grožį ir išbandyti kurti atspaudus. Šių edukacinių dirbtuvių metu bus kuriamos monotipijos, kurioms naudojamos įvairios gamtos priemonės: augalai, medžių lapai. Net nemokėdami piešti galėsime džiaugtis kūrybine saviraiška.

 

Liepos 10 d. 17 val.

Edukacinis užsiėmimas „Suminagashi – japoniškas popieriaus marmuravimo būdas“

“Suminagashi” (墨 流 し) išvertus iš japonų kalbos reiškią tekantį tušą. Seniausi popieriaus dekoravimo pavyzdžiai tušu Japonijoje sukurti XII amžiuje, nors manoma, kad popieriaus marmuravimo technika atsirado Kinijoje prieš 2000 metų. Japonijoje šintoistų šventikai įmantriais tušo raizginiais dekoruodavo ryžių popierių, vėlesniais laikais šį meną pamėgo ir geišos. Tokį vandenyje tušo ratilų raštais išmargintą popierių japonai naudodavo kaligrafijai, įpakavimui, atvirukams. Siūlome išbandyti šį magišką popieriaus dekoravimo būdą, pasigėrėti vandens ir tušo žaismės grožiu.

 

Liepos 11 d. 17 val.

Edukacinis užsiėmimas „Sumi-e pušų tapyba ant ryžių popieriaus“

Pagrindinis japonų sumi-e tapybos tušu įkvėpimo šaltinis – gamta. Kalnai, vandenys, medžiai, augmenija… Menininkai ilgai stebėdavo peizažus, augalus, kaip auga šakos, skleidžiasi žiedai, o ryžių popieriuje perteikdavo ne tik išorinį medžio ar augalo vaizdą, bet ir vidinį, energetinį jo pobūdį, ritmą. Kviesime išbandyti šią techniką ir nutapyti mūsų pajūrio medį – pušį. Beje, ir japonai mėgo tapyti pušis, jos simbolizuoja draugystę ir ilgaamžiškumą.

 

Liepos 12 d. 11 val.

Edukacinis užsiėmimas „Atspaudų meditacijos“

Įsižiūrėsime į parodoje eksponuojamus Kazės Zimblytės meno kūrinius ir ieškosime juose sau artimų formų, spalvų, faktūrų. K. Zimblytės kūrybai būdinga abstrakti, meditatyvi raiška, įvairių medžiagų faktūrų, koliažų naudojimas, monochrominės spalvos. Vėliau panaudodami įvairius paviršius – kartoną, augalus, medžiagą – kursime atspaudus, kurie perteiks mūsų nuotaikas.

 

Liepos 16 d. 17 val.

Edukacinis užsiėmimas „Knygų skirtukų gamyba

Skaityti visada atsiras laiko, o atsiversti knygą norėsis dar labiau, jei ją puoš originalus rankų darbo skirtukas. Edukacinio užsiėmimo metu susipažinsime su senųjų knygų pasauliu, o praktinėje dalyje gaminsime unikalų knygos skirtuką.

 

Liepos 17 d. 17 val.

Edukacinis užsiėmimas „Tapyba purškiamaisiais dažais“

Kviečiame susipažinti su Kazės Zimblytės kūryba, kuri pasižymi vienišumo ir kūrybinių dvejonių nuotaika. Užsiėmimo metu kviesime pasinerti ir įsijausti į dailininkės kūrybą, atidžiau pažvelgti į kūrinių techninę ekspresiją. Dalyviai turės galimybę patys išbandyti tapybą purškiamaisiais dažais. Išbandysime įvairias technikas, eksperimentuosime su forma ir tekstūra.

 

Liepos 18 d. 17 val.

Edukacinis užsiėmimas „Gėlių kalba ir papuošalai“

Floriografija – XIX a. itin išpopuliarėjusi „gėlių kalba“, kuria aiškinamos skirtingų gėlių reikšmės. Jaunuoliai segdavosi žiedus į plaukus, atlapus, taip norėdami perduoti konkrečią žinutę mylimajam ar mylimajai. Jausmams išreikšti puikiai tiko ne tik gyvos, bet ir džiovintos gėlės, o ypač dažnai jos naudotos kuriant papuošalus. Edukacinio užsiėmimo metu kviesime kurti gėlių seges. 

 

Liepos 19 d. 11 val.

Edukacinis užsiėmimas „Pleneras“

Juodkrantė – kurortas, pasižymintis išskirtiniu gamtiniu ir kultūriniu kraštovaizdžiu. Edukacijos metu tyrinėsime nuostabų Kuršių nerijos peizažą ir Juodkrantės architektūrą, bandysime perteikti jos grožį ir unikalumą popieriaus lape.

 

Liepos 23 d. 17 val.

Tapybos tušu dirbtuvės

Tapybos tušu dirbtuvėse susipažinsite su senoviniu japonų tapybos menu sumi-e. Atvykę į Juodkrantę svečiai fotoaparatais bando užfiksuoti įdomų ir Kuršių nerijoje smarkiai paplitusį paukštį – kormoraną. Pasitelkę „keturias sumi-e brangenybes“ – ryžių popierių, teptukus, tušą ir tušo plytelę – vos keliais teptuko brūkštelėjimais sukursite šių paukščių subtilius, harmoningus, elegantiškus piešinius, o pats tapymo procesas, tikimės, suteiks vidinio džiaugsmo ir ramybės.

 

Liepos 24 d. 17 val.

Edukacinis užsiėmimas „Kelrodės švyturiai“

Šiemet minimi Švyturių metai. Lietuvoje šiuo metu yra išlikę 7 švyturiai. Ar žinai, kokia jų paskirtis? O kokia spalva pasipuošęs Urbo kalno švyturys? Ar girdėjai, kad senojo švyturio nuolaužų dar galima rasti kalno pašlaitėse? Atvykę į edukaciją „Kelrodės švyturiai“ galėsite sužinoti dar daugiau bei grafiniu presu atsispausdinti švyturį.

 

Liepos 25 d. 17 val.

Edukacinis užsiėmimas „Piešimas kava“

Dauguma rytą pradedame nuo kavos puodelio, mėgaujamės jos skoniu, aromatu. Ar kada pagalvojote, kad netyčia papilta kava ant balto popieriaus lapo gali virsti meno kūriniu? Išsiliejusi ji sukuria dėmę, o žiūrėdamas į ją galvoje susikuri vaizdą, lyg žiūrėtum į debesis… Leiskime sau niekur neskubėti, pasvajoti ir palavinti fantaziją bei pojūčius.

Pasitelkę kavos pigmentą šaukštu ar pagaliuku piešime Kuršių nerijos smėlio kopas, Baltijos jūros pakrantę, miškus ar gyvenvietes. Toks kūrinys atrodo kaip detali akvarelės miniatiūra. Gražus gamtos lopinėlis taps dailiu peizažu ir atsiminimu apie Juodkrantę.

 

Liepos 26 d. 11 val.

Interjeriniai paveikslai

Kūrybiškumo tyrinėjimas gali būti įspūdinga kelionė, prasidedanti nuo mažų žingsnelių. Nesijaudink, jei iš karto neturi tobulos idėjos – pradėk nuo eskizų, kad sužadintum vaizduotę, arba pabandyk eksperimentuoti su skirtingomis meno priemonėmis. O gal verta suteikti šansą abstrakcijoms? Tapyba gali tapti jūsų poilsio ir pasimėgavimo laiku. Nebijokite klysti ar eksperimentuoti – tai augina didžiausią kūrybiškumą. Kūrybiniam įkvėpimui pasisemti – puikus metas išeiti į gamtą. Kūrybinėse dirbtuvėse susikursime interjerinį paveikslą, kuris papuoš jūsų ar draugo namus.

 

Liepos 30 d. 17 val.

Edukacinis užsiėmimas „Maišelis: nuo archajiškų ženklų iki šiuolaikinio dizaino“

Ar pažįstate liaudies meno simbolius ar senųjų pamario vėtrungių ženklus, gal manote, kad tai per daug archajiška ir neaktualu? Pasitelkę liaudies ornamentų bei pamario vėtrungių motyvais sukurtus antspaudus dekoruosime austinius maišelius, modernus rezultatas jus nestebins!

 

Liepos 31 d. 17 val.

Edukacinis užsiėmimas  „Tapyba oro teptukais“  dailininkės E. Ridikaitės parodoje „Tarp“

Edukacinio užsiėmimo lankytojus pakviesime išbandyti parodos autorės E. Ridikaitės  atrastą tapybos techniką ir pasitelkus purškiamuosius dažus bei pačių dalyvių pasiruoštus trafaretus sukurti  spalvingas ornamentines kompozicijas.

 

 

Edukacinių užsiėmimų bilieto kaina moksleiviams – 3 Eur, suaugusiesiems – 5 Eur, šeimai – 6 Eur

Ikimokyklinukai, našlaičiai ar tėvų globos netekę vaikai, neįgalieji ir juos lydintys asmenys užsiėmimus lanko nemokamai

Daugiau informacijos tel. +370 46 410 421 arba el. p. domsaicio.edukacija@lndm.lt

 

LNDM Pamario galerijos adresas: L. Rėzos g. 3, Juodkrantė, Neringa 

Darbo laikas

II–VI 11.00–18.00, VII 11.00–16.00 

Valstybinių švenčių išvakarėse dirba viena valanda trumpiau

Nedirba pirmadieniais ir valstybinių švenčių dienomis

 

Organizatorius: Pamario galerija

Rėmėjas: Neringos savivaldybė

 

L. Rėzos g. 3, LT-93101 Juodkrantė
+370 469 53 323, +370 46 410 412
pamario.galerija@lndm.lt

Taip pat žiūrėkite

Edukacija

Rugpjūčio mėnesio edukacijų programa Pamario galerijoje