Kultūros naktis Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje

2019 m. birželio 14 d. nuo 19 iki 24 val.

 

Parodos „Orų dienoraščiai“ fragmentas. Fot. T. Kapočius

19.00–24.00 val. Paroda „Orų dienoraščiai“, supažindinanti su Islandijos, Grenlandijos ir Farerų salų mados dizainerių kūryba

 

Paroda ,,Orų dienoraščiai“ sukurta bendradarbiaujant su menininkių kuratorių duetu Sarah Cooper (g. 1974, JAV) ir Nina Gorfer (g. 1979, Austrija), kurios per dvejus metus aplankė Islandiją, Grenlandiją ir Farerų salas tam, kad ištirtų, kaip salų aplinka, kultūrinė tapatybė ir tradicijos veikia vietinių menininkų ir dizainerių kūrybiškumą. Skirtingai nuo tradicinių antropologų, tyrinėjančių vietines bendruomenes, mokslinio požiūrio, Cooper ir Gorfer savo stebėjimus transformuoja į fotoaparato objektyvu pagautas poetiškas istorijas. Paroda, pristatanti dešimt islandų, grenlandų ir fareriečių mados dizainerių, nutolsta nuo tradicinio mados pasaulio ir jo sezoninių madų. Vietoj to akcentuojamas kūrybiškumas ir jį veikiantys faktoriai: kultūrinė tapatybė, tradicijos, gamta, kraštovaizdis, oras, taip pat inovatyvus Šiaurės šalių požiūris į tvarios mados iš vietinių išteklių kūrimą.

 

 

 

23.00–24.00 val. Impro Orchestra koncertas

 

Arnas Mikalkėnas (perkusija), Dovydas Stalmokas (saksofonai), Dominykas Norkūnas (gitara), Mėta Gabrielė Pelegrimaitė (fleita), Gintė Preisaitė (klavišiniai), Simonas Kaupinis (tūba), Kristupas Gikas (fleita), Deimantas Jurevičius (gitara), Artūras Kažimėkas (bosinis klarnetas), Arminas Bižys (saksofonas) Vytautas Oškinis (fleita).

 

Impro Orchestra – tai iniciatyvių jaunosios kartos muzikos atlikėjų ansamblis, susibūręs ir koncertinę veiklą pradėjęs Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Ansamblis pasižymi ypatingu jautrumu garsui, vientisu muzikiniu naratyvu ir meistriškomis individualiomis bei kolektyvinėmis improvizacijomis. Didelio ansamblio skambesys geros akustikos erdvėje turi stiprų fizinį ir psichologinį efektą. Muzikos instrumentų įvairovė ir jų garso dažnių spektras sukuria hipnotizuojančią garso vibracijų jūrą, kurią klausytojas pajaučia savo kūnu. Atlikėjams keičiant savo vietą keičiasi ir bendro garso įspūdis. Klausytojai taip pat galės laisvai judėti tarp muzikantų, „gaudydami“ garsus ar išsirinkdami juos geriausiai veikiančias garso vibracijas.

Šio ansamblio koncertai yra unikalus reiškinys Lietuvoje. Koncerto metu klausytojas dalyvauja pačiame kūrybinio proceso viduje, išgyvendamas muzikos virpesių sukeliamus jausmus, laisvai pasirinkdamas savo kaip klausytojo poziciją ir pažindamas kiekvieną garso šaltinį iš arti. Kiekvieną kartą koncertai būna kitokie, priklausomai nuo aplinkybių, erdvės ir kiekvieno klausytojo smalsumo bei noro dalyvauti. Šio renginio tikslas yra pasiekti žmones, kuriems improvizacinė muzika yra dar neatrasta niša, sudominti tokio formato performatyviu menu ir plėsti šio žanro klausytojų ratą.

 

Įėjimas ir renginiai nemokami!

Arsenalo g. 3A, LT-01100 Vilnius
Tel. +370 5 262 8080, +370 5 212 1813
El. p. tddm@lndm.lt
Muziejus pritaikytas asmenims, turintiems judėjimo sutrikimų