Kultūros naktis 2019

2019 m. birželio 14 d.

 

Vytauto Kasiulio dailės muziejus (A. Goštauto g. 1)

Veiks nuo 18.00 iki 23.00 val.

 

 

18.00–23.00 val. „Vytautas Kasiulis (1918–1995): nuo Simno iki Paryžiaus“

 

Pasaulyje pripažinto lietuvių menininko Vytauto Kasiulio darbai šiandien puošia Paryžiaus ir Niujorko moderniojo meno muziejus, Prancūzijos, JAV, Kanados, Didžiosios Britanijos, Švedijos, Danijos, Šveicarijos, Vokietijos, Argentinos, Australijos ir kitų šalių dailės galerijas. V. Kasiulis meno kritikų pelnytai laikomas vienu įdomiausių XX a. antrosios pusės Paryžiaus mokyklos tapytojų. Kviečiame pasižvalgyti po pastovią ekspoziciją, kurios svarbiausias akcentas ir puošmena – dailininko paveikslai iš mecenato ir filantropo dr. Juozo Petro Kazicko šeimos kolekcijos JAV bei Vilniaus rezidencijos.

 

 

21.00–22.00 val. „Ispaniška naktis“. Silvija Vaitkevičiūtė (smuikas) ir Milda Umbrusevičiūtė (fortepijonas)

 

Smuiko ir fortepijono duetas kviečia nusikelti į saulėtąją Ispaniją ir pasiklausytiManueliode Falla’os, IsaacoAlbénizoir Maurice’oRaveliokūrinių. Manuelisde Falla ir IsaacasAlbenizas– du vieni žymiausių ispanų kompozitorių, kurių kūryba atskleidžia tikrą ispanijos dvasią. Tai poezija, paprastumas ir aistra. Maurice’asRavelis yra vienas ryškiausių modernizmo amžiaus kompozitorių. Jo kūryba yra ir temperamentinga, ir jausminga, šiek tiek sąmojinga ir vaizdinga. Ravelio keletui kūrinių turėjo įtakos Amerikos džiazas ir Ispanijos muzikos kultūra. Kompozitorius gimė Prancūzijos mieste Ciboure, visai šalia Ispanijos, jo mama buvo ispanė.

 

PROGRAMA:

Manuel de Falla. Ispanų liaudies dainos smuikui ir fortepijonui

Maurice Ravel. „Tzigane“ („Čigonė“), koncertinė rapsodija smuikui ir fortepijonui

Isaac Albeniz. Tango smuikui ir fortepijonui

Maurice Ravel. Sonata smuikui ir fortepijonui Nr. 2 G-dur

Manuel de Falla. Ispaniškas šokis smuikui ir fortepijonui

 

 

Vilniaus paveikslų galerija (Didžioji g. 4)

Veiks nuo 18.00 iki 24.00 val.

 


Susitikime Chodkevičių rūmuose 

 

Ekspozicijos ir parodos:

„Lietuvos dailė. XVI a. pab.–XX a. pr.“

„Chodkevičių rūmų klasicistiniai interjerai“

„Vilnius dailėje. 1939–1956“

Kviečiame lankytojus ne tik pasigrožėti Chodkevičių rūmų klasicistiniais interjerais, pasižvalgyti po unikalią Lietuvos dailės ekspoziciją, bet ir atkreipti dėmesį į vieną ypatingą, tik šiuo metu rodomą kūrinį – du šimtus metų dingusiu laikytą ir atrastą Jono Rustemo kūrinį „Veneros gimimas“ iš Ramučio Petniūno kolekcijos. Nemokamam lankymui taip pat bus atvira ir paroda „Vilnius dailėje. 1939–1956“, kurios rengėjai siekia parodyti lankytojams miestą sunkiais karo ir sudėtingais pokario metais,atskleisti, kokį Vilnių matė, kaip jį vaizdavo tuo metu sostinėje ypač sunkiomis sąlygomis gyvenę ir kūrę menininkai.

 

 

Vilniaus paveikslų galerijos kieme

 

 

 

Fot. Eglė Sabaliauskaitė

19.30–20.30 val. Šokio ir gyvos muzikos spektaklis „Metų laikai“

Šeiko šokio teatras

 

Choreografija: Agnija Šeiko

Šoka: Aleksas Mažonas, Benas Šarka, Marius Pinigis, Beata Molytė

Groja Klaipėdos violončelių kvartetas: Mindaugas Bačkus, Gleb Pyšniak, Jurgis Karbauskas, Karolis Vaičiulis

Kostiumai: Lina Andriukonė

Šviesos: Povilas Laurinaitis

 

Choreografės Agnijos Šeiko meistriškai sustyguotas spektaklis – netikėta skirtingų atlikėjų šokio ir keturių violončelistų gyvai atliekamos muzikos harmonija. Keturių meninių asmenybių – balerinos Beatos Molytės, mimo Alekso Mažono, šiuolaikinio šokio atlikėjo Mariaus Pinigio ir teatro šamano Beno Šarkos pasirodymas – tarsi keturios visatos stichijos, vedamos keturių violončelių skambesio per skirtingus metų laikus. Vienas populiariausių klasikinių kūrinių – Antonio Vivaldi opusas – dekonstruojamas pagal choreografines idėjas ir suskamba itin netikėtai ir šiuolaikiškai.

 

 

20.45–21.00 val. Šokio performansas „Birds“ („Paukščiai“)

Šokio teatras „Okarukas“

 

Idėja: Sakurako (choreografija) ir Phil Von (muzika)

Šoka LMTA Oskaro Koršunovo vaidybos kurso studentai: Rafa Guerrero, Digna Kulionytė, Miglė Navasaitytė, Rugilė Sabonytė

Kostiumai ir grimas: Marina Jasinskaja

 

Šokio teatras „Okarukas“pristato viešai miesto erdvei pritaikytą performansą „Birds“. Naudojant Japoniškojo butô techniką bei pasitelkiant naftoje įklimpusių paukščių vaizdinį, sukuriama choreografija 4 šokėjams ir 3 automobiliams. Šis performansas poetiškai ir subtiliai nagrinėja sąsają tarp mūsų patogaus vartotojiško gyvenimo ir gamtos, ekologijos bei planetos užterštumo. Performanso metu naudojami automobiliaireprezentuoja mūsų kasdienybę – šiuolaikinė technika gyvenimą daro komfortiškesnįir lengvesnį, tačiau žmonija tampa priklausoma nuo naftos, kuro ir pan., kurių gavyba, gamyba ir naudojimasteršia aplinką.

 

 

Taikomosios dailės ir dizaino muziejus (Arsenalo g. 3A)

Veiks nuo 19.00 iki 24.00 val.

 

 

Bibi Chemnitz. Ena Holds the Sea. 2014 © Cooper & Gorfer

19.00–24.00 val. Paroda „Orų dienoraščiai“, supažindinanti su Islandijos, Grenlandijos ir Farerų salų mados dizainerių kūryba

 

Paroda ,,Orų dienoraščiai“ sukurta bendradarbiaujant su menininkių kuratorių duetu Sarah Cooper (g. 1974, JAV) ir Nina Gorfer (g. 1979, Austrija), kurios per dvejus metus aplankė Islandiją, Grenlandiją ir Farerų salas tam, kad ištirtų, kaip salų aplinka, kultūrinė tapatybė ir tradicijos veikia vietinių menininkų ir dizainerių kūrybiškumą. Skirtingai nuo tradicinių antropologų, tyrinėjančių vietines bendruomenes, mokslinio požiūrio, Cooper ir Gorfer savo stebėjimus transformuoja į fotoaparato objektyvu pagautas poetiškas istorijas. Paroda, pristatanti dešimt islandų, grenlandų ir fareriečių mados dizainerių, nutolsta nuo tradicinio mados pasaulio ir jo sezoninių madų. Vietoj to akcentuojamas kūrybiškumas ir jį veikiantys faktoriai: kultūrinė tapatybė, tradicijos, gamta, kraštovaizdis, oras, taip pat inovatyvus Šiaurės šalių požiūris į tvarios mados iš vietinių išteklių kūrimą.

 

 

 

23.00–24.00 val. Impro Orchestra koncertas

 

Arnas Mikalkėnas (perkusija), Dovydas Stalmokas (saksofonai), Dominykas Norkūnas (gitara), Mėta Gabrielė Pelegrimaitė (fleita), Gintė Preisaitė (klavišiniai), Simonas Kaupinis (tūba), Kristupas Gikas (fleita), Deimantas Jurevičius (gitara), Artūras Kažimėkas (bosinis klarnetas), Arminas Bižys (saksofonas) Vytautas Oškinis (fleita).

 

Impro Orchestra – tai iniciatyvių jaunosios kartos muzikos atlikėjų ansamblis, susibūręs ir koncertinę veiklą pradėjęs Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Ansamblis pasižymi ypatingu jautrumu garsui, vientisu muzikiniu naratyvu ir meistriškomis individualiomis bei kolektyvinėmis improvizacijomis. Didelio ansamblio skambesys geros akustikos erdvėje turi stiprų fizinį ir psichologinį efektą. Muzikos instrumentų įvairovė ir jų garso dažnių spektras sukuria hipnotizuojančią garso vibracijų jūrą, kurią klausytojas pajaučia savo kūnu. Atlikėjams keičiant savo vietą keičiasi ir bendro garso įspūdis. Klausytojai taip pat galės laisvai judėti tarp muzikantų, „gaudydami“ garsus ar išsirinkdami juos geriausiai veikiančias garso vibracijas.

Šio ansamblio koncertai yra unikalus reiškinys Lietuvoje. Koncerto metu klausytojas dalyvauja pačiame kūrybinio proceso viduje, išgyvendamas muzikos virpesių sukeliamus jausmus, laisvai pasirinkdamas savo kaip klausytojo poziciją ir pažindamas kiekvieną garso šaltinį iš arti. Kiekvieną kartą koncertai būna kitokie, priklausomai nuo aplinkybių, erdvės ir kiekvieno klausytojo smalsumo bei noro dalyvauti. Šio renginio tikslas yra pasiekti žmones, kuriems improvizacinė muzika yra dar neatrasta niša, sudominti tokio formato performatyviu menu ir plėsti šio žanro klausytojų ratą.

 

Taip pat žiūrėkite