Gyventojai ir simboliai gyvybės medžio šakose
Parodoje „Žemė kėlė žolę: augalai ir gyvūnai lietuvių liaudies mene“
Maišelis: nuo liaudies meno iki šiuolaikinio dizaino
Ar pažįstate liaudies meno simbolius? Gal manote, kad jie per daug seni ir neaktualūs? Kūrybiškai panaudoti lietuvių liaudies ornamentai ir ženklai gali prabilti labai moderniai ir šiuolaikiškai. Šiame edukaciniame užsiėmime archajiškus ženklus bandysime prakalbinti šiuolaikine dizaino kalba. Pasitelkę liaudies ornamentų motyvais sukurtus antspaudus, šiuolaikiškai, pagal nūdienos dizaino tendencijas, dekoruosime austinius maišelius.
Edukacinis užsiėmimas skirtas 4–12 klasių mokiniams.
Gyvybės medis – tarp žemės ir dangaus
Jame glaudžiasi saulė ir mėnuo, ant šakų ilsisi paukščiai, po šaknimis tūno žalčiai ir gyvatės. Gyvybės medžius liaudies meistrai vaizdavo papuoštus įvairia gyvastimi, simboliais, o pavasarį dažnai net velykinius margučius sukabindavo. Edukacinio užsiėmimo metu susipažinsime su liaudies meno paroda „Žemė kėlė žolę“, o kūrybinėse dirbtuvėse kursime erdvinius skulptūrinius siluetus – Gyvybės medžius bei dekoruosime juos stilizuotais saulės, mėnulio, paukščių, žiedų ir žalčių motyvais.
Edukacinis užsiėmimas skirtas 1–6 klasių mokiniams.
Atvirukas – užduotis – dovana
Gal jums patinka ieškoti? O gal minti mįsles? Gal kartais mėgstate spalvinti? Visa tai iš karto galite patirti šiame edukaciniame užsiėmime, kuris neabejotinai patiks pradinių klasių moksleiviams. Lietuvos nacionalinis dailės muziejus šiai parodai išleido specialius atvirukus su liaudies meno šedevrų fragmentais, kiekvienas mažasis lankytojas galės išsirinkti sau patinkantį, o tada prasidės edukacinis žaidimas, kiekvienam padėsiantis susipažinti su liaudies meno paslaptimis ir grožiu.
Edukacinis užsiėmimas skirtas 1–4 klasių mokiniams.
Arsenalo g. 3A, LT-01100 Vilnius
Tel. +370 5 262 8080, +370 5 212 1813
El. p. tddm@lndm.lt
Muziejus pritaikytas asmenims, turintiems judėjimo sutrikimų