Edukaciniai užsiėmimai parodoje „Šviesa ir erdvė, vanduo ir saulė. Žvilgsnis į Nidos dailininkų koloniją“

Kolekcija

Vytauto Kasiulio dailės muziejuje veikiančioje parodoje eksponuojami paveikslai iš klaipėdiečio, buvusio tolimojo plaukiojimo kapitono, o dabar verslininko Aleksandro Popovo rinkinio. Kas yra kolekcija? Lotynišką žodį collectio (rinkinys) pirmas pavartojo Senovės Romos veikėjas Ciceronas, kalbėdamas apie pirmuosius kolekcininkus – Pergamo valdovus. Jis reiškia pagal pirminę paskirtį nebenaudojamų, pagal vieną bendrą požymį surinktų daiktų visumą. Galima kolekcionuoti knygas, monetas, pašto ženklus, augalus, vabzdžius, akmenukus ir t. t. Kolekcionierių fantazija būna neribota, ypač – vaikų, nes būtent vaikystėje yra kaupiamos pirmosios kolekcijos. Edukacinio užsiėmimo dalyviai yra kviečiami dailės priemonėmis sukurti savo svajonių kolekcijas.

 

Atostogos, jūra ir laivai

Mūsų krašte atostogos neįsivaizduojamos be kelionės prie jūros: Palanga, Juodkrantė, Nida arba tolimųjų pietinių šalių kurortai paprastai aplankomi dar vaikystėje ir asocijuojasi su neaprėpiamo banguojančio vandens vizijomis. Būtent unikali Nerijos gamta traukė XIX–XX a. pirmos pusės Rytų Prūsijos dailininkus į Nidą, kuri neretam tapo išsigelbėjimu nuo nepakeliamai sparčiai augančių miestų sumaišties ir triukšmo. Anais laikais Nida buvo paprastas žvejų kaimelis, kurio panoramoje bolavo kurėnų burės. Skambant M. K. Čiurlionio simfoninės poemos „Jūra“ garsams edukacinės programos dalyviai kviečiami pafantazuoti apie pabėgimą nuo miesto šurmulio ir kasdienybės, atostogas, laivus ir jūros stichiją.

 

Auksiniai rėmai

Ankstesnių epochų paveikslai neįsivaizduojami be klasikinių, puošnių rėmų, kurie tarsi perkelia nutapytus vaizdus į sąlyginę, pakylėtą erdvę, atriboja juos nuo kasdieniškos aplinkos. Tokie rėmai gotikos, renesanso, baroko, klasicizmo, romantizmo laikais neretai buvo padengiami auksu ar jo spalva, tuo lyg patvirtinant nepaneigiamą kūrinio vertingumą ir jį papildant. Taip įrėmintų paveikslų matome ir muziejuje veikiančioje parodoje, skirtoje Nidoje kadaise tapiusiems dailininkams. Edukacinio užsiėmimo metu kursime auksinius rėmus patys, taip išbandydami ilgaamžę paveikslų kūrimo ir eksponavimo tradiciją.

 

Užsiėmimai vyksta Vytauto Kasiulio dailės muziejuje (A. Goštauto g. 1, Vilnius)

DARBO LAIKAS: antradieniais–penktadieniais 11–17 val.

Edukacinio užsiėmimo kaina vienam moksleiviui – 0,30 €.

Informacija teikiama ir užsakymai priimami tel.: (8 5) 261 6764, 8 659 57530