Edukacinės programos vidurinių ir vyresnių klasių mokiniams 2018–2019 mokslo metams
Įženk į paveikslą. Dailė interaktyviai
Pagal P. Domšaičio tapybos ekspoziciją.
Pasitelkę projekcinę sieną, interaktyvią lentą ir kitas galerijoje įdiegtas naujoves, mokysimės žiūrėti dailės kūrinius, juos analizuoti. Eksperimentuosime su šviesomis ir spalvomis, formomis ir erdvėmis, galiausiai su muzika žengsime į paveikslą. Edukacinę programą sudaro du užsiėmimai: „Pirmas žingsnis – spalva ir detalė“, „Antras žingsnis – figūra ir aplinka“. Daugiau informacijos apie parodą: https://www.lndm.lt/naujiena-interaktyvi-siena-prano-domsaicio-galerijoje/
Dailėraktis
Pagal P. Domšaičio tapybos ir V. Kašubos skulptūros ekspozicijas, parodą „Nuostabioji žemė“.
Užsiėmimas padės praverti duris į vaizduojamosios dailės pasaulį. Žiūrėdami rankomis, liesdami akimis, susiskirstę į „šiltus“ ir „šaltus“, ieškosime meno durų raktų ir bandysime atsakyti į klausimą, ar tapybos, grafikos, skulptūros kūriniai reikalingi žmogui? O gal be meno ramiau?
Medžiagos ir priemonės: standus popierius, paprasti pieštukai.
Judesys erdvėje
Pagal V. Kašubos skulptūros ekspoziciją.
Užsiėmimo tikslas – nagrinėti ir aptarti šiuolaikinę skulptūrą, kurios pavyzdžių matome ir muziejuje, ir Klaipėdos aikštėse. Mums padės V. Kašubos kūryba – realistinės ir apibendrintos skulptūros, reljefai iš bronzos, akmens, gipso. Tyrimams pasitelksime itin netradicinius ir netikėtus metodus.
Medžiagos ir priemonės: plonas popierius, pieštukai.
Kaip vienas piešinys tampa keliais estampais
Pagal parodą „Nuostabioji žemė“.
Grafikai parodoje skirta atskira salė. O kas yra grafika? Ką reiškia žodžiai „estampas“ ir „klišė“? Kam grafikui reikalinga adata? Ar galima tapybą paversti grafika? Atsakymus rasime parodoje ir Edukacijos centro dirbtuvėse, kuriose tikru dailininkų naudojamu presu kongrevo technika atspausime nedidelį estampą.
Medžiagos ir priemonės: standus popierius.
O tuo metu Klaipėdoje… atsirado Mėmelis!
Pagal įvairias galerijos ekspozicijas.
Kelionė į mūsų miesto praeitį taps tikru galvosūkiu, kurį išspręsti padės žinios ir išradingumas. Tyrinėsime, kodėl mūsų gimtąjį miestą vadino skirtingais vardais, sužinosime, kas viduramžiais buvo jo šeimininkai, o kas – didžiausi priešai. Ir patys projektuosime augančios pilies vaizdinius.
Priemonės: standus popierius, spalvoti pieštukai.
O tuo metu Klaipėdoje…vaikštinėjo karaliai
Pagal įvairias galerijos ekspozicijas.
Turėsime atsakyti į daugybę klausimų: kas sieja karaliaus Mindaugo karūną ir Klaipėdos įkūrimą, ką apie mūsų miestą laiškuose rašė Vytautas Didysis, kokią Klaipėdą išvydo Prūsijos karalienė Luizė, skubėdama į susitikimą su Prancūzijos imperatoriumi Napoleonu Bonapartu, ar miesto istoriją atspindi buvę Liepų gatvės pavadinimai? Galerijoje eksponuojami kūriniai atskleis mums netikėtą ir turtingą Klaipėdos istoriją.
Dailininkai kolonistai?
Pagal parodą „Nuostabioji žemė“.
Dailininkai nuolat nerimsta, ieško įkvėpimo, naujų motyvų, unikalios gamtos, visada nori būti pirmieji. Tyla ir ramybė, smėlio kopos ir vanduo kadaise atviliojo juos į Nidą, visų užmirštą, skurdų žvejų kaimelį tarp marių ir jūros… Seni paveikslai, spalvingi žemėlapiai, neįtikėtina Nidos dailininkų kolonijos istorija pakvies mus į kelionę per Kuršių neriją.
Medžiagos ir priemonės: plonas popierius, spalvoti pieštukai, žirklės.
Kreivame veidrodyje
Pagal P. Domšaičio tapybos ir V. Kašubos skulptūros ekspozicijas, parodą „Nuostabioji žemė“.
Ar tinka man rūstus afrikiečio žvilgsnis? Ar atpažinsiu save kreivame veidrodyje? Iš kokių paveikslų kompiuteris sudėliojo koliažą? „Matuodamiesi“ veido dalis ir emocijas, lavindami pastabumą, kursime besikeičiančių nuotaikų portretus ar kompiuterinius jų koliažus.
Medžiagos ir priemonės: baltas popierius, spalvoti pieštukai.
Apgaulingų paveikslų optinės išdaigos
Pagal P. Domšaičio ir Č. Janušo tapybos ekspozicijas, parodą „Nuostabioji žemė“.
Dailininkai tikri iliuzionistai. Jie kuria erdvės įspūdį ten kur plokščia, geba pradžiuginti ar nuliūdinti vien tik spalvų deriniais, paskatina į pasaulį pažvelgti kitaip. Užsiėmimo metu pabandysime perprasti dailininkų gudrybes ir demaskuoti tapybos burtus.
Medžiagos ir priemonės: standus popierius, pieštukai, žirklės.
Tapybos magija: bibliniai motyvai eskpresionistinėje dailėje
Pagal P. Domšaičio tapybos ekspoziciją.
Sužinosime, kaip tradicinius biblinius siužetus – Apreiškimą, Bėgimą į Egiptą, Nukryžiavimą – vaizduoja praėjusių amžių dailininkai, palyginsime, kaip juos tapė P. Domšaitis ir jo amžininkai ekspresionistai. Biblinių siužetų nuotaikas ir emocijas bandysime išreikšti tik spalvomis ir tam naudosime neįprastas tapymo priemones ir būdus.
Priemonės: standus popierius, guašas, plastikiniai maišeliai.
Paveikslų veikėjai iškeliauja į komiksus
Pagal P. Domšaičio tapybos ekspoziciją.
P. Domšaičio paveiksluose vaizduojami žmonės iš įvairių pasaulio kraštų. Pirmiausia, savo pastabumą patikrinsime dėliodami žodžių koliažus pagal konkrečiuss kūrinius. Pasitelkę erdvinėmis kompozicijomis tapusius paveikslus ir interaktyvią lentą, pabandysime kurti istorijas papasakotas piešiniais – komiksus.
Priemonės: baltas standus popierius, pieštukai, žirklės, pieštukiniai klijai.
Damos ir džentelmenai: miesto mados
Pagal XVI–XX a. miniatiūrų ir kitas galerijos ekspozicijas.
Miniatiūrų ekspozicijoje pamatysime keisčiausių, praeityje naudotų daiktų ir aksesuarų, kurių paskirties ir pavadinimų šiandien nebežinome. Trys ryškiausi Europos mados istorijos laikotarpiai – viduramžiai, barokas, XIX a. – atskleis mums dar daugiau aprangos keistenybių. Derinsime naujus istorinius drabužius galerijoje eksponuojamų paveikslų veikėjams. Pasipuošę būdingomis praeities aprangos detalėmis, kursime šešėlių paveikslus. Pasitelkę interaktyvią lentą, surengsime tikrą protmūšį.
Rankų darbo popierius
Sužinoję, kas ir kada išrado popierių, gaminsime jį taip, kaip jis buvo gaminamas prieš kelis šimtus metų. Naudodami paprastas priemones keisime būsimo popieriaus spalvą ir faktūrą. Pačių pagamintas popierius gali tapti originaliu suvenyru.
Medžiagos ir priemonės: minkštas ruloninis popierius, įvairios arbatžolės.
Batikos raštai
Sužinoję, kas ir kada išrado batikos techniką, dažysime ir marginsime audinius taip, kaip jie buvo marginami prieš kelis šimtus metų Afrikoje. Rezultatai tikrai puikūs, kiekvieno marginys bus kitoks.
Medžiagos ir priemonės: plonos medvilnės skiautės, druska, įvairios arbatžolės.
Švenčių laukia visi!
O laukdami jų, kursime mielas dovanėles artimiesiems ir draugams. Užsiėmimai vyksta mėnesį iki švenčių (Kalėdų, Valentino dienos, Velykų, Motinos ir Tėvo dienų). Temos, medžiagos ir priemonės aptariamos užsakymo metu.
Edukacinio užsiėmimo kaina vienam vaikui – 1 € (mokytojai, lydintys vaikus į užsiėmimus, lanko nemokamai)
Užsiėmimai vyksta pirmadieniais–penktadieniais 9.00–16.00, trukmė – iki 1 val.
Užsiėmimai vedami, atsižvelgiant į dalyvių amžių bei pritaikomi specialiųjų poreikių vaikams.
Informacija teikiama ir užsakymai priimami tel. (8 46) 410 421
ir el. p. menopazinimas.domsaitis@muziejus.ldm.lt
Liepų g. 33, LT-92145 Klaipėda
Tel. +370 46 410 412
domsaicio.galerija@lndm.lt