Edukacinė programa „Vaizdinga ir pritaikoma“

2018 m. balandžio 3–2019 m. sausio 13 d.

Edukacinė programa „Vaizdinga ir pritaikoma“

parodoje „Taikomoji dailė ir dizainas. 1918–2018“

2018 m. balandžio 3 – 2019 m. sausio 31. 

 

Verpėjų piktogramos

Verpstė yra tapusi lietuviškosios taikomosios dailės pavyzdžiu, tačiau ji – ne vien gražus drožinys: piešinėlių ir ornamentų raštuose išsakyti norai, troškimai bei viltys – kokiame pasaulyje būtų gera gyventi. Būtent tokią dovaną ruošdavo bernelis mergelei su užuomina, prilygstančia prisipažinimui, kad myli. Smulkučiais saulių, žvaigždžių, paukštelių raštais išraižyta senutėlė verpstė visada slepia romantišką istoriją. Edukacinio užsiėmimo metu susipažinsime su ant verpsčių išrašytomis senovinėmis piktogramomis bei, įkvėpti raižinių grožio, sukursime grafinį atspaudą.

Užsiėmimas skirtas įvairaus amžiaus moksleiviams bei jaunimui.

 

Magnetinis knygų skirtukas

Knygos menas yra plati ir Lietuvoje giliai išplėtota taikomosios dailės šaka. Parodoje „Taikomoji dailė ir dizainas. 1918–2018 eksponuojamos autorinės odininkų knygos, jų aplankai, viršeliai. Edukacinių užsiėmimų metu susipažinsime su meniniu knygų apipavidalinimu, iš odos ir magnetų kursime praktišką aksesuarą knygai – skirtuką. Toks daiktas – ne tik mažas taikomosios dailės kūrinėlis, bet ir itin patogus kelionėje, nes prie knygos puslapio jis tvirtai laikosi, kitaip nei skirtukai be magneto.

Užsiėmimas skirtas vidutinio ir vyresniojo amžiaus moksleiviams, jaunimui bei suaugusiesiems.

 

Gyvybės medis Lietuvos taikomojoje dailėje

Gyvybės medis – vienas archajiškiausių etninių simbolių. Jo viršūnėje glaudžiasi saulė ir mėnuo, ant šakų ilsisi paukščiai, po šaknimis tūno žalčiai ir gyvatės. Parodoje „Taikomoji dailė ir dizainas. 1918–2018 aptiksime ne vieną interpretaciją tokio medžio motyvais. Edukacinio užsiėmimo metu, susipažinę su modernistiniais gyvybės medžio traktavimais, kursime erdvinius objektus iš spalvoto puskartonio. Užsiėmimo pabaigoje jų turėsime visą giraitę ir smagiai nusifotografuosime.

Užsiėmimas skirtas IV–VI klasių moksleiviams.

 

Karulis

Jau nuo akmens amžiaus laikų žmonės kūrė papuošalus: seges, pakabukus iš kaulų, žvėrių dantų, modeliavo įvairias figūrėles iš molio. Tai buvo pirmosios originalios juvelyrikos ir dizaino užuomazgos, šiuolaikiniai kūrėjai iki dabar semiasi įkvėpimo iš tokių priešistorinių pavyzdžių. Edukacinio užsiėmimo metu, apžiūrėję parodoje keraminių dirbinių ekspoziciją, kursime pakabuką-karulį iš molio, dekoruosime jį spalvomis.

Užsiėmimas skirtas jaunesniojo ir vidutinio amžiaus vaikams.

 

Atvirukas modernių gobelenų motyvais

Modernizmo laikotarpiu lietuvių tekstilėje sugyveno ir tai, kas priklausė praeičiai, ir tai, kas buvo laikoma šiuolaikiška. Parodoje „Taikomoji dailė ir dizainas. 1918–2018 gausu modernistinių lietuvių gobelenų. Edukacinio užsiėmimo metu, susipažinę su modernistinio laikotarpio lietuviškais gobelenais, gratažo technika, kursime gobeleno kompozicijas – atvirukus.

Užsiėmimas skirtas įvairaus amžiaus moksleiviams.

 

Užrašų knygutė

Parodoje „Taikomoji dailė ir dizainas. 1918–2018 eksponuo-jamos autorinės odininkų knygos, jų aplankai bei viršeliai. Edukacinio užsiėmimo metu kursime savo autorinę užrašų knygelę su odą imituojančiu menišku aplankalu.

Užsiėmimas skirtas 7–12 klasių moksleiviams, jaunimui, suaugusie-siems.

 

Užsiėmimai vyksta Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje (Arsenalo g. 3A, Vilnius) antradieniais–penktadieniais nuo 11 iki 17 val., vedami moksleivių grupėms (10–25 asm.). Bilieto kaina vienam moksleiviui – 1 €. Kaina suaugusiajam – 2 €. Informacija teikiama ir užsakymai priimami tel.: (8 5) 212 18 13, 262 80 80. Paskyra Facebook: LDM edukacijos

Arsenalo g. 3A, LT-01100 Vilnius
Tel. +370 5 262 8080, +370 5 212 1813
El. p. tddm@lndm.lt
Muziejus pritaikytas asmenims, turintiems judėjimo sutrikimų