Edukacinė programa lankytojams su negalia „Kūrybos terapija”
Parodose : „Taikomoji dailė ir dizainas 1918-2018“, „Paryžiaus mados magai. 1920–1999 m.” iš Aleksandro Vasiljevo kolekcijos, Ilgalaikė paroda „Prabanga ir meistrystė. XVI–XX a. Europos taikomoji dailė iš Lietuvos dailės muziejaus rinkinių“ .
Atvirukas modernių gobelenų motyvais
Modernizmo laikotarpiu lietuvių tekstilėje sugyveno ir tai, kas priklausė praeičiai, ir tai, kas buvo laikoma šiuolaikiška. Parodoje „Taikomoji dailė ir dizainas. 1918–2018“ gausu modernistinių lietuvių gobelenų. Edukacinio užsiėmimo metu, susipažinę su modernistinio laikotarpio lietuviškais gobelenais, gratažo technika kursime gobeleno kompozicijas – atvirukus.
Užsiėmimas skirtas įvairaus amžiaus lankytojams su negalia, tinka su protine negalia.
Karulis
Jau nuo akmens amžiaus laikų žmonės kūrė papuošalus: seges, pakabukus iš kaulų, žvėrių dantų, modeliavo įvairias figūrėles iš molio. Tai buvo pirmosios originalios juvelyrikos ir dizaino užuomazgos, šiuolaikiniai kūrėjai iki dabar semiasi įkvėpimo iš tokių priešistorinių pavyzdžių. Edukacinio užsiėmimo metu, apžiūrėję parodoje keraminių dirbinių ekspoziciją, kursime pakabuką-karulį iš molio, dekoruosime jį spalvomis. Užsiėmimas skirtas jaunesniojo ir vidutinio amžiaus vaikams.
Užsiėmimas skirtas įvairaus amžiaus lankytojams su negalia, tinka su protine negalia ir silpnaregiams
Animaciniai ornamentai
Pirmieji bandymai piešinyje užfiksuoti judėjimą randami jau Paleolito urvų tapyboje. O pirmasis animacinis filmukas sukurtas tik kiek daugiau nei prieš 100 metų Prancūzijoje 1906 m. Muziejaus dirbtuvėse kursime savitą ornamentą pagal parodoje matytus audinių pavyzdžius, panaudoję skaidrią įmautę, baltą lapą, juodą žymeklį, spalvotus pieštukus įgyvendinsime šios edukacijos „specialųjį efektą” – paveikslėlis pats „stebuklingu“ būdu virs spalvotu, tarsi pasinaudojus kompiuterine programa. Šis meninis triukas kiekvienam dovanos kintančio kinetinio ornamento pajautimą, kūrybinio netikėtumo jausmą.
Užsiėmimas skirtas įvairaus amžiaus lankytojams su negalia, tinka su protine negalia.
Porceliano grožis
Porcelianas – „baltasis auksas“ iš Kinijos, už kurio gamybos paslapčių išdavimą senovėje grėsė mirties bausmė. Šis trapus keramikos gaminys į Europą buvo atvežtas XIII a. Žymaus keliautojo Marco Polo. Iki 1708 m. senajame žemyne niekam nepavyko atkurti porceliano gamybos būdo ir štai vokiečių alchemikui Johanui Friedrichui Botgeriui atradus kaolino medžiagą, buvo sukurtas porcelianas, savo verte prilygstantis kiniškam. Edukacinio užsiėmimo metu kviečiame susipažinti su ypatingo grožio, dydžio ir dekoro gausos porcelianinėmis vazomis, o kurybinėse dirbtuvėse specialiomis priemonėmis dekoruoti porcelianines lėkštutes.
Užsiėmimas skirtas įvairaus amžiaus lankytojams su negalia, tinka su protine negalia ir silpnaregiams
Skrynutė kaip paveikslas
Viena iš svarbiausių tikros damos inventoriaus dalių buvo ir iki šiol tebėra – brangenybių dėžutė. Senaisiais laikais šios dėžutės buvo gausiai padabintos brangakmeniais, ištapytos savininkių portretais, peizažais ir natiurmortais, išpuoštos auksu bei dramblio kaulo raižiniais. Kūrybinėse dirbtuvėse pakviesime susikurti savo dėžute ir išdekoruoti ją savo kūrybos paveikslais, piešiniais ir ornamentais.
Užsiėmimas skirtas įvairaus amžiaus lankytojams su negalia, tinka su protine negalia ir silpnaregiams
Užsiėmimai vyksta Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje (Arsenalo g. 3A, Vilnius) antradieniais–penktadieniais nuo 11 iki 17 val., vedami grupėms (10–25 asm.). Informacija teikiama ir užsakymai priimami tel. (8 5) 212 18 13, 262 80 80. Lankytojams su negalia edukaciniai užsiėmimai vedami nemokamai.
Paskyra socialiniame tinkle „Facebook“: LDM edukacijos
Arsenalo g. 3A, LT-01100 Vilnius
Tel. +370 5 262 8080, +370 5 212 1813
El. p. tddm@lndm.lt
Muziejus pritaikytas asmenims, turintiems judėjimo sutrikimų