Liepos mėnesio nemokamo muziejų lankymo sekmadienio programa

2024 m. liepos 28 d.

Jau šį sekmadienį, liepos 28 d., Lietuvos nacionalinis dailės muziejus (LNDM) pakvies lankytojus nemokamai apsilankyti muziejaus padaliniuose Vilniuje, Klaipėdoje, Palangoje, Juodkrantėje ir turiningai praleisti savaitgalį. 

 

Sostinės gyventojai ir svečiai kviečiami aplankyti net dvi naujas parodas LNDM Nacionalinėje dailės galerijoje, o pajūryje vasarą leidžiantys lankytojai – pamatyti modernios freskos ir mozaikos klasikės Angelinos Banytės darbų parodą LNDM Prano Domšaičio galerijoje Klaipėdoje.  

 

LNDM Nacionalinėje dailės galerijoje – Japonijos popkultūros tradicija ir technologijų įtaka tapybos medijai  

 

Praėjusią savaitę atverta ir jau itin didelio lankytojų susidomėjimo susilaukusi paroda „Gražuolės, pamėklės ir samurajai. Japonijos popkultūros tradicija nuo Edo laikotarpio ukiyo-e iki XX-XXI a. mangos, anime ir sūpā furatto“ atskleidžia Edo periodo (XVII–XIX a.) popkultūros įtaką šiuolaikinių Japonijos kūrėjų vaizduotei.   

 

Ši LNDM generalinio direktoriaus dr. Arūno Gelūno kuruota istorinė-panoraminė paroda – vienas iš nedaugelio mėginimų (o Lietuvoje – pirmasis) atskleisti sąsajas to, kas muziejinėje erdvėje įprastai nebūdavo ir dažnai vis dar nėra rodoma kartu: ukiyo-e atspaudai, istorinės karikatūros giga, erotinės šiungos knygelės, komerciniai plakatai hikifuda, komiksai mangos, garsių animės filmų ištraukos ir kt.  

 

Pasak parodos kuratoriaus, nors parodoje didžiausias dėmesys skiriamas popkultūros apraiškoms, ji turės ką pasiūlyti ir klasikinę meno sampratą puoselėjančiam lankytojui, o išradinga parodos architektūra ir jos garso bei apšvietimo dizainas nukels visus į japonišką urbanistinę erdvę. Paroda lankytojams bus atvira iki spalio 13 d.  

 

Tarptautinio pripažinimo sulaukusios tapytojos Rūtės Merk darbų parodoje „Pažadai“ lankytojai kviečiami apmąstyti, kaip naujosios technologijos keičia kūnus, pačią kūniškumo sampratą ir kaip tapybos medija gali perteikti mūsų gyvenamojo laiko troškimus, technologijų pažadus.  

 

Parodoje „Pažadai“ tapytoja R. Merk, Lietuvos ir užsienio meno kritikų apibūdinama kaip viena labiausiai intriguojančių jaunosios kartos kūrėjų, pasirinkdama klasikinius žanrus – portretą ir natiurmortą, tradicinėmis aliejinės tapybos priemonėmis fiksuoja šiuolaikybės archetipus ir jų ribų slinktis šiuolaikiniame pasaulyje. Kūriniuose susipina materialaus ir virtualaus, natūralaus ir dirbtinio, konkretaus ir abstraktaus pasaulio elementai. Dalis tapytojos R. Merk darbų lankytojams primins vaizdo žaidimuose ir 3D manipuliacijose aptinkamus vaizdus, sukurtus skaitmeninio vaizdo redagavimo programomis. Paroda veiks iki spalio 6 d.  

 

LNDM Prano Domšaičio galerijoje – dėmėsys klasikei Angelinai Banytei 

 

Klaipėdiečiai ir miesto svečiai LNDM Prano Domšaičio galerijoje kviečiami pamatyti parodą „Angelina Banytė: modernios freskos ir mozaikos klasikė“. Angelina Banytė – dailininkė monumentalistė, kurianti freskos, sgrafito ir molbertinės tapybos technikomis. Jos darbų galima pamatyti įvairių šalies miestų viešosiose erdvėse.  

 

Parodoje „Angelina Banytė: modernios freskos ir mozaikos klasikė“ eksponuojama daugiau nei 60 menininkės kūrinių iš Lietuvos muziejų ir privačių kolekcijų, tapybos darbai, eskizai ir freskų bei mozaikų projektai iš dailininkės dirbtuvių. Klaipėdoje gyvenančios menininkės A. Banytės darbai – monumentalūs, stebinantys išskirtine raiška, skaidrumu. Aplankyti Vilniaus dailės akademijos profesorės Ramutės Rachlevičiūtės kuruojamą parodą ir iš naujo atrasti uostamiestyje kuriančią menininkę lankytojai kviečiami iki gruodžio 1 d.    

 

 
Kupina įspūdžių nemokamo sekmadienio programa laukia šiuose Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus padaliniuose: 

 

Vilniaus paveikslų galerijoje: 
„Žygimantas Augustinas. Garantija“  
„(Ne)akademikas. Boleslovas Ruseckas (18241913)“  
„Senieji meistrai iš Ukrainos muziejų. Lvivo nacionalinė Boryso Voznyckio dailės galerija“  
„Prisikėlęs Kristus“ ir kiti religinės dailės kūriniai 

 

Nacionalinėje dailės galerijoje: 
„Gražuolės, pamėklės ir samurajai. Japonijos popkultūros tradicija nuo Edo laikotarpio ukiyo-e iki XX-XXI a. mangos, anime ir sūpā furatto“ 
„Rūtė Merk. Pažadai“ 
Nuolatinė XX a. II pusės – XXI a. Lietuvos dailės ekspozicija 

 

Radvilų rūmų dailės muziejuje: 
„Andy Sweet. Ten, kur nesibaigia vasara“ 
„Pakui Hardware. Tolimas rūpestis“ 
„Lenkai tebetapo: paveikslai iš MOCAK rinkinio“ 
„Gyvastingieji senojo pasaulio profiliai. XVI–XIX a. Vakarų Europos tapyba iš Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus rinkinių“  
 

Vytauto Kasiulio dailės muziejuje:  
„Neįrėmintos: Leis, Tabaka, Rožanskaitė“ 

 

Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje:  
„Iš šerdies“ 
„Chagall. Picasso. Ernst. Keramika ir gobelenai“ 
„Darius Hecqas-Cauquilis.Grįžimas prie ištakų“ 

 

Palangos gintaro muziejuje:  
„Peripheria x Cor“ 
Nuolatinė gintaro ekspozicija „Nuo gintaro susidarymo iki unikalių šiuolaikinių gintaro dirbinių“ 

 

Prano Domšaičio galerijoje, Klaipėdoje: 
„Angelina Banytė: modernios freskos ir mozaikos klasikė“ 
„Algirdas Bosas. Pusiaukelė“   
Atnaujinta nuolatinė Prano Domšaičio kūrybos ekspozicija „Visada kelyje“ 

 

Laikrodžių muziejuje, Klaipėdoje:  
„Florentempus“ 
Instaliacija „Kasdienos 23“ 
„Laikrodžių konstrukcijų istorija ir laikrodžių formų raida nuo renesanso stiliaus iki moderno“ 

 

Pamario galerijoje, Juodkrantėje:  
„Eglė Ridikaitė. Tarp“ 
„Kazės Zimblytės abstrakcijos: tarp nuotaikų ir pasaulio“ 
Lauko skulptūrų ekspozicija