Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje veikia konkurso „Jaunojo dizainerio prizas“ 2023 paroda

Ekspozicijos vaizdas
Konkurso „Jaunojo dizainerio prizas“ parodos fragmentas. Luko Mykolaičio nuotrauka

Rugsėjo 15 d., penktadienį, Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje atidaryta konkurso „Jaunojo dizainerio prizas“ nugalėtojų kūrinių paroda. Kasmet Vilniaus dailės akademijos organizuajamas konkursas, skirtas atrasti ir atkreipti dėmesį į perspektyviausius dizaino studentų baigiamuosius darbus. Šiemet konkursas įvyko jau tryliktą kartą ir vertinimui sulaukė 90 paraiškų iš 10-ties Lietuvos ir užsienio aukštųjų mokyklų. Pradedančiųjų dizainerių pateiktos paraiškos paskirstytos penkiose kategorijose: produkto, komunikacijos, mados, interjero dizaino ir dizaino tyrimų.

 

VDA rektorė prof. Ieva Skauronė džiaugiasi, kad per trylika metų konkursas sustiprėjo, įgijo platų žinomumą, pasiekė tarptautinį lygį ir išaugęs VDA erdves persikėlė į Lietuvos nacionalinį dailės muziejų. „Šiais metais paroda suteikia galimybę pamatyti įvairiose Lietuvos ir užsienio aukštosiose meno mokyklose apgintus dizaino baigiamuosius darbus, suprasti ateinančios jaunųjų dizainerių kartos profesionalumo lygį, pastebėti aktualias tendencijas, įvertinti skirtingų mokyklų panašumus ir skirtumus. Rengiant šį konkursą Vilniaus dailės akademijai svarbu motyvuoti ką tik studijas baigusius jaunuosius dizainerius pradėti profesionalią karjerą. Labai tikiuosi, kad konkurse pelnyti apdovanojimai užaugins jų laimėtojams sparnus skrydžiui į sėkmingą profesinę ateitį“ – sako ji. 

 

„Parodos dalyviai savo projektais atliepia pasaulines problemas ir ieško joms sprendimų, visuomenę skatina pergalvoti santykį su žmonėmis, daiktais ir aplinka. Konkurse ypač daug dėmesio skiriama socialinėms temoms. Jaunieji dizaineriai imasi spręsti aktualias klimato krizės, karo ar socialines problemas. Didelė dalis darbų siekia keisti nusistovėjusias vertybes ir įgalinti žmones gyventi patogiau bei tvariau“, – sako Jaunojo dizainerio prizo kuratorė, Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centro projektų vadovė Daina Eičaitė.

 

Šiais metais pirmą kartą konkursui pateiktas paraiškas vertino rinktinė dizaino profesionalų komisija iš užsienio: virtualios kolekcinio dizaino ir amatų galerijos ADORNO generalinis direktorius ir įkūrėjas Kristian Snorre Andersen (Danija), prabangios mados prekinių ženklų ekspertas Alessandro Maria Ferreri (Italija), grafinio dizaino studija „Omnigroup“ (Šveicarija), architektūros ir dizaino biuro „Sampling“ pagrindinė partnerė, tyrėja bei Latvijos dailės akademijos dėstytoja Liene Jākobsone (Latvija), profesorė, daugelio Lenkijos ir Europos dizainą populiarinančių parodų kuratorė, tyrėja ir rašytoja Agnieszka Jacobson-Cielecka (Lenkija).

 

Komisija išrinko septyniolika konkurso darbų, kurie nuo 2023 m. rugsėjo 15 dienos iki spalio 8 dienos bus eksponuojami LNDM Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje (Arsenalo g. 3A, Vilnius).

 

2023 metų parodos architektūra ir vizualinė komunikacija padeda atskleisti jaunųjų dizainerių kūrybinį procesą, kuris dažnai būna šiek tiek chaotiškas, gausus juodraščių, maketų ir minčių žemėlapių. Ekspozicinėje įrangoje naudojamos virvės tarytum apjungia skirtingas kategorijas, idėjas ir paieškų lauką.

rkelaminis plakatas

 

Konkurso organizatorius: Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centras
Konkursą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba
Informacinis rėmėjas: LRT
Rėmėjai: „Nordcurrent“, „Jung“
Partneriai: Lietuvos nacionalinis dailės muziejus, Lietuvos Respublikos valstybinis patentų biuras, Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnyba, Intelektinė.lt, Lietuvos Respublikos ambasada Italijos Respublikoje, „JCDecaux Lietuva“, žurnalas „Centras“, „Sip sap“.
Parodos grafinis dizainas ir architektūra: DADADA studija

Taip pat žiūrėkite

Pranešimas

Frans Hals Evangelist Luke and Evangelist Matthew. fragments

Atgal į meno pasaulį: Lietuvos nacionalinis dailės muziejus pristato rudens sezono naujienas