„Socialinio recepto“ veiklos
LAIKO SPALVOS
Trukmė 1 val.
Rugsėjo 17 ir 24 d.; spalio 1, 8 ir 15 d. 14 val.
Penkių susitikimų metu muziejuje vyks kūrybinės laikrodžių gamybos dirbtuvės. Kultūrinėje veikloje taikomi metodai skatins kūrybiškumą, socialinių ryšių plėtojimą, emocinę gerovę.
Susitikimų dalyviai pasigamins veikiantį laikrodį. Užsiėmimo pradžioje atsipalaiduoti ir išlaisvinti vaizduotę padės piešimo pratimai. Suaktyvinus kūrybiškumą, senjorai dekoruos medinį laikrodžio pagrindą, išbandydami įvairias priemones: akrilinius dažus, spalvotus pieštukus, kreideles, spalvotą popierių. Baigę dekoruoti pagrindą, įdėsime mechanizmą, pritvirtinsime rodykles bei tiksliai sužymėsime valandas. Paskutinis etapas – puošimas papildomomis dekoro priemonėmis: įvairiais karoliukais, kriauklelėmis, juostelėmis, kavos pupelėmis ir pan. Kiekvieno susitikimo pabaigoje dalyviai vieni kitiems pristatys savo kūrybos procesą, pasidalins sumanymais ir pastebėjimais.
Visų veiklų metu bus skatinama išbandyti naujas veiklas, puoselėti bendrystę, dalintis asmeninėmis patirtimis.
LAIKO ISTORIJOS
Susitikimų metu dalyviai skatinami domėtis menu, istorija, pažinti savo kraštą, suvokti žmogaus gyvenimo tempo kaitą, laiko skaičiavimo priemonių raidą nuo seniausių laikų. Kultūrinėje veikloje taikomi metodai skatina pažinimą, socialinių ryšių plėtojimą, emocinę gerovę. Susitikimų ciklą sudaro 4 teminės ekskursijos Laikrodžių muziejaus erdvėje.
Spalio 22 d. 14 val. ekskursija „Laikrodžių konstrukcijų istorija“
Pirmojo užsiėmimo metu dalyviai kviečiami stabtelti, pažinti vieniems kitus ir pasinerti į įvairialypę laikrodžių istoriją, suprasti senovinių ir mechaninių laikrodžių veikimo principą.
Spalio 29 d. 14 val. ekskursija „Laikrodžių formų raida nuo renesanso stiliaus iki moderno“
Ekskursijos dalyvius pakviesime pakeliauti po įvairius meno laikotarpius, apžiūrėti renesanso, baroko, rokoko, klasicizmo, eklektikos ir moderno stiliaus laikrodžius.
Lapkričio 5 d. 14 val. ekskursija „Sugrįžę iš praeities“
Ekskursijos dalyviai kviečiami susipažinti su Laikrodžių muziejaus pastato, jo savininkų ir jame veikusių įstaigų istorija.
Lapkričio 12 d. 14 val. ekskursija po parodą „Florentempus“
Ekskursijos dalyviai susipažins su intriguojančiu pasakojimu apie nesiliaujantį mėginimą pažinti gyvosios gamtos elementus, per juos apibrėžti, o neretai – bent trumpam sustabdyti buvimo šiame pasaulyje laiką.
Visų ekskursijų metu skatinama aktyvi diskusija apie mokymąsi visą gyvenimą, įgūdžių tobulinimą, gyvenimo tempo kaitą, kiekvienos akimirkos įvertinimą ir brangumą. Diskusijai aktyvinti naudojamos refleksijos kortelės ir klausimai.
Edukacija „Senoviniai laikrodžiai“
Edukacinio užsiėmimo dalyviai susipažins su senoviniais, šiandien jau nebenaudojamais saulės, vandens, ugnies laikrodžiais. Senjorai patys demonstruos saulės, vandens laikrodžių veikimą, stebės, kaip funkcionavo žvakės, smėlio laikrodžiai. Dalyviai bus kviečiami papasakoti, kokiais laikrodžiais savo jaunystėje jie skaičiavo valandas: kas klausėsi „gaidžio laikrodžio“, kas žiūrėjo į saulę ir stebėjo jos šešėlio kitimą, kas vakarodami verpdavo rateliu tol, kol užgesdavo „žibalinis laikrodis“.
Trukmė – 1 val.
Intensyvumas – kartą per mėnesį iš anksto sutartu laiku.
Pobūdis – grupinis užsiėmimas (10–20 asmenų).
Edukacijos laikas – antradieniais–penktadieniais nuo 10 val. iki 16.30 val.
Vieta – Laikrodžių muziejus, Liepų g. 12, Klaipėda.
Būtina išankstinė registracija.
Kūrybinės laikrodžių gamybos dirbtuvės
Dirbtuvėse kursime ir gaminsime laikrodžius su veikiančiu mechanizmu. Pasivaikščioję po Laikrodžių muziejų ir nusprendę, kaip turi atrodyti pagamintas laikrodis, dalyviai pradės kūrybos procesą: dekoruos ciferblatą įvairiausiomis medžiagomis, pažymės valandų žymas, tvirtins laikrodžio mechanizmą ir… galiausiai turės tikrą, veikiantį ir vienintelį savo sukurtą laikrodį.
Trukmė – 2 val.
Intensyvumas – kartą per mėnesį iš anksto sutartu laiku.
Pobūdis – grupinis užsiėmimas (10–15 asmenų).
Edukacijos laikas – antradieniais–penktadieniais nuo 10 val. iki 16.30 val.
Vieta – Laikrodžių muziejus, Liepų g. 12, Klaipėda.
Būtina išankstinė registracija.
Informaciją teikia Eglė Rumbutytė-Šimienė, tel. (8 46) 410 417, el. p. egle.rumbutyte@lndm.lt
Būkime ir kurkime drauge
Lietuvos nacionalinis dailės muziejus dalyvauja Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos ir LR sveikatos apsaugos ministerijos inicijuotame „Socialiniame projekte“. Senjorams skirta šio projekto iniciatyva „Socialinis receptas“ siekiama skatinti projekto tikslinės grupės socialinį aktyvumą, įsitraukimą į kultūrinį gyvenimą, savirealizaciją, kūrybiškumą ir estetinius pojūčius, sudarant galimybes aktyviai dalyvauti kultūrinėse veiklose, edukaciniuose užsiėmimuose ir taip stiprinti senjorų psichologinę sveikatą ir emocinę gerovę.
Projekto užsiėmimai organizuojami iki 2024 m. spalio 30 d.
Visi užsiėmimai nemokami
Daugiau informacijos apie projektą „Socialinis receptas“ ir registraciją:
https://pagalbasau.lt/socialinis-receptas/
Registracijos instrukcija:
Norintys dalyvauti turėtų užsiregistruoti „Socialinio recepto“ puslapyje https://pagalbasau.lt/socialinis-receptas/
Pasirinkus užsiėmimą reikia registruotis organizatorių nurodytais kontaktais
Projektą finansuoja Lietuvos Respublikos valstybė
Liepų g. 12, LT-92114 Klaipėda
+370 46 410 413, +370 46 410 414
+370 46 410 417
laikrodziu.muziejus@lndm.lt
www.muziejai.lt/klm/index.htm