Virtualus turas Laikrodžių muziejuje

Ekspozicijos fragmentas. Fot. Tomas Kapočius

Kviečiame pakeliauti laiko labirintais virtualiame ture po Laikrodžių muziejų. Vedami žaismingo gido pasakojimo, sužinosite, kaip  saulė, vanduo, net ugnis gelbsti matuojant laiką, kokie laiko skaičiavimo įrengimai nuo seniausių laikų lydi žmogų jo gyvenimo kelionėje. Paprastus, primityvius prietaisus ekspozicijose keičia sudėtingesni mechanizmai – XIII a. pabaigoje atsiradę mechaniniai laikrodžiai. Tai buvo tikra laiko skaičiavimo prietaisų revoliucija! Mechaninių laikrodžių pavyzdžiai sudaro didžiausią muziejaus kolekcijos dalį. XIX–XX a. mokslo ir technikos pažanga neaplenkė ir laikrodžių – išrasti tikslūs sekundometrai, chronometrai, elektromechaniniai, elektroniniai, kvarciniai, kvantinai prietaisai. 

 

Greta tiesioginės laiko matavimo funkcijos apžvelgiama ir laikrodžio kaip meno kūrinio, interjero puošmenos ar asmens aksesuaro paskirtis. Žymūs Europos ir pasaulio meistrai tobulino laikrodžių formas, dekorą, naudojo brangias medžiagas, prašmatnų apipavidalinimą. Ekspozicijoje matysite originalius renesanso, baroko, rokoko ir vėlesnių stilių pavyzdžius.

 

Dar daugiau įdomių faktų sužinosite ir nuostabių eksponatų pamatysite apsilankę čia: : turai.limis.lt/laikrodziai-lt/  

 

 

 

Lietuvos nacionaliniam dailės muziejui (LNDM) ir partneriams įgyvendinant Lietuvos integralios muziejų informacinės sistemos (LIMIS)  plėtros, modernizavimo, naujų el. paslaugų kūrimo projektą „Virtualus muziejus“, 2019–2020 m lietuvių ir anglų kalbomis  sukurti visi planuoti 25 Lietuvos muziejų ir Vilniaus pilių teritorijos virtualūs turai. Jie jau pasiekiami Lietuvos integralios muziejų informacinės sistemos (LIMIS) portale www.limis.lt.

 

Virtualius turus LNDM ir kitiems muziejams, kuriems virtualūs turai buvo kuriami, juos sukurti padėjo paslaugų teikėjai (UAB „Lantelis“, UAB „INRE“ ir UAB „Pasaulio spalvos“). 

 

Projektą remia Europos regioninės plėtros fondas.

Liepų g. 12, LT-92114 Klaipėda
+370 46 410 413, +370 46 410 414
+370 46 410 417
laikrodziu.muziejus@lndm.lt
www.muziejai.lt/klm/index.htm