Edukacinė programa „Kostiumų pasakojimai“ parodoje „Kai aristokratai kūrė madą. XVIII–XXI a.“ iš Aleksandro Vasiljevo kolekcijos

2020 m. sausio 21 d. – 2021 m. sausio 21 d.

 

Magiška dėžutė

Šis edukacinis užsiėmimas sudomins ir pradinuką, ir penktoką. Pradžioje muziejaus gidas pakvies į parodą ir trumpai supažindins su XVIII–XX a. aprangos grožybėmis. Vėliau edukacinėse dirbtuvėse lankytojai atliks kūrybinę užduotį, tiesiogiai susijusią su parodos eksponatais. Sukurtas darbas bus magiškas netikėtumas dėžutėje.

 

Užsiėmimas skirtas 1–5 klasių moksleiviams, pritaikomas neįgaliesiems.

 

 

Aristokratiško grožio pojūtis

Po 1917 m. revoliucijos Rusijoje nemažai šios šalies aristokratų šeimų pasitraukė į Europos šalis, ypač Prancūziją, kur, susidūrusios su nepritekliais, buvo priverstos imtis naujos veiklos. Kilmingos damos „pabėgėlės“ gerai išmanė madą, turėjo siuvinėjimo įgūdžių, tad kūrė mados namus. Juose Europos aukštuomenei buvo pristatomos išskirtinio grožio rankomis siuvinėtos suknelės.

Per edukacinį užsiėmimą čia pat, ekspozicijų salėse, susipažinsime su kostiumų siluetais, siuvinėtomis drabužių detalėmis ir bandysime tai nupiešti.

 

Užsiėmimas skirtas įvairaus amžiaus vaikams ir moksleiviams, pritaikomas neįgaliesiems.

 

 

Atvirukai apie madą

Pirmųjų atvirukų atsirado XIX a. viduryje Austrijos–Vengrijos imperijoje. Tada jie pašto apyvartoje pasirodė kaip korespondencijos kortelė – atvirlaiškiai. Šiandien vis mažiau gauname ir vis mažiau patys siunčiame atvirukų. Tad atgaivinkime praeitį ir sukurkime po mažą atviruką aplankytai parodai prisiminti.

 

 

Atvirukas gratažo technika

Daugiau nei tris šimtmečius aristokratų aprangos puošyboje buvo plačiai naudota augalinė ornamentika.

Teorinėje įžangoje susipažinsime su kostiumų puošyba, vėliau, naudodami gratažo techniką, kursime augalais dekoruotas kompozicijas – atvirukus.

 

Užsiėmimas skirtas vaikams ir jaunesniojo amžiaus moksleiviams, pritaikomas neįgaliesiems.

 

 

Atvirukas linoraižinio technika

Parodos eksponatų motyvais linoraižinio technika kursime ornamentais dekoruotas kompozicijas ir grafiniu presu patys spausime atvirukus.

 

Užsiėmimas skirtas 10–12 klasių moksleiviams, jaunimui ir suaugusiesiems.

 

 

 

 

Edukaciniai užsiėmimai vyksta Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje (Arsenalo g. 3A, Vilnius) antradieniais–penktadieniais nuo 11 iki 17 val. Vedami grupėms iki 16 asmenų.

Kaina vienam moksleiviui – 1 euras, suaugusiajam – 2 eurai.

Informacija teikiama ir užsakymai priimami tel. (8 5) 212 1813, 262 80 80.

Daugiau informacijos Facebook paskyroje LDM edukacijos.

 

Arsenalo g. 3A, LT-01100 Vilnius
Tel. +370 5 262 8080, +370 5 212 1813
El. p. tddm@lndm.lt
Muziejus pritaikytas asmenims, turintiems judėjimo sutrikimų